ללמוד ניהול עסק משפחתי בצורה אפקטיבית

לנהל משפחה זה דבר מורכב. לנהל עסק משפחתי – מורכב עוד יותר. למרות שנהוג לחשוב שלא מערבבים משפחה ועסקים, הישראלים דווקא רוצים אחרת. למעלה מ-50% מהחברות הנסחרות בבורסה הן חברות משפחתיות, וכן חלק משמעותי מהעסקים הקטנים והבינוניים בישראל הם עסקים משפחתיים.

יתרה מכך – הרשות הלאומית לסטטיסטיקה הציגה שעסק משפחתי מגיע להישגים פיננסיים טובים יותר מעסק שאינו משפחתי. וזה גם הגיוני – כשבעסק עובדים בני המשפחה, באים לידי ביטוי ערכים של מסירות, לויאליות והשקעה – שהרי הרווחים מתחלקים בתוך המשפחה. יחד עם זאת, עולם העסקים הוא עולם קשוח, שלעיתים מביא איתו חיכוכים, אי-הסכמות, טשטוש הגבול שבין אהבה לכוח וגם לא מעט וויכוחים על כסף ודרך עסקית. אז איך עושים את זה נכון, ומממשים את הפוטנציאל של העסק המשפחתי, ללא החסרונות והסכנות?

 

עסק משפחתי – הרפתקה שלא ידוע מה יהיה בסופה

כל עסק שנפתח בישראל מוביל לאחת מן התוצאות הבאות: הצלחה מסחררת וגריפת רווחים או כישלון מהדהד. מצב הביניים הוא עסק שמתנהל לא כפי שציפינו, דועך לאט לאט עד שנסגר. הדבר הופך להיות קשה ומורכב יותר כשמדובר בעסק משפחתי. מתחים, האשמות, כסף שהלך לאיבוד – כל אלה עלולים לפרק את המשפחה שבסך-הכל רצתה לעשות טוב לכולם. יחד עם זאת, אי אפשר שלא להסתכל בהשתאות ובהערכה על עסקים משפחתיים גדולים שהצליחו. כלומר, ניהול עסק משפחתי הוא דבר אפשרי, ועל פי הסטטיסטיקות הוא גם הרווחי ביותר. קורס ניהול עסק משפחתי יסייע לכם לממש את החלום ולהקים עסק משפחתי שמתנהל לתפארת ומגיע ליעדים שלו, או לחלופין אם קיים בידיכם כבר עסק כזה אתם זקוקים לעזרה – תוכלו לקבל את הכלים כדי לעלות על דרך המלך.

 

למי מיועד קורס ניהול עסק משפחתי

אם אתם מתעתדים להקים עסק משפחתי, או מנהלים עסק משפחתי ומרגישים את המורכבות – דעו שאתם לא לבד. עסקים משפחתיים רבים פונים לייעוץ והכוונה כדי לעלות על דרך המלך, להשאיר את הוויכוחים בצד ולהתמקד באינטרס המשותף. מסיבות אלה, ניתן כיום למצוא קורס ניהול עסק משפחתי במכונים שונים, בו ניתן לקבל את הכלים הנדרשים ולהצליח. הקורס מתאים לבעלי עסקים משפחתיים, למנהלים בעסק המשפחתי וכן לנותני שירותים לעסקים משפחתיים כדוגמת מגשרים, יועצים, רואי חשבון ועורכי דין.

 

מה לומדים בקורס?

תוכנית הלימודים בקורס ניהול עסק משפחתי מתמקדת בהבנת המורכבות והתאגרים בעסקים משפחתיים, דרכי ההתמודדות עם מאפיינים ייחודיים בעסק משפחתי, השגת יתרון תחרותי לטווח הארוך, רכישה של יכולות אבחון של גרומים המשפיעים על הצלחה וכישלון בעסק וידע ממחקרים על עסקים משפחתיים בארץ ובעולם. בין הנושאים הנלמדים בקורס ניתן למנות: יזמות ומשפחה יזמית, ניהול מו"מ בעסקים משפחתיים, התנהלות וניהול מועסקים שלא מהמשפחה, מועצות מנהלים, ההבדלים שבין ניהול לבעלות, הבדלים בין דור לראשון לדור שני, ניהול רגשות בעסק משפחתי, תשלומי משכורות וחלוקת רווחים ועוד.

 

ביזנס ופלז'ר – אפשרי, אך דורש הכוונה

כאמור, לנהל עסק משפחתי זו משימה לא פשוטה, שכן לצד היתרונות הגדולים שבעבודה עם בני משפחה והעובדה שכולם עובדים למען מטרה משותפת – יש גם חסרונות וסיכונים, ולא מעט מתחים. בסופו של דבר, מדובר בכסף. הדרך הטובה ביותר לנהל עסק משפחתי ולהביאו להצלחה ולרווחים יפים מבלי לפגוע בקן המשפחתי אלא דווקא לפתח ולטפח אותו, היא באמצעות קורס לניהול עסק משפחתי בו ניתן לקבל את כל הכלים וההכוונה.