דרכון ספרדי – 5 יתרונות שכדאי להכיר

לאחרונה ישראלים רבים מנסים את מזלם ובודקים אם הם זכאים לדרכון ספרדי. הסיבה לכך שכעת האפשרות עלתה על הפרק היא מכיוון שממשלת ספרד הורתה לתת דרכונים ואזרחות ספרדית ליהודים שהם צאצאים של מגורשי ספרד.

הגירוש המדובר אמנם אירע לפני כמה מאות שנים אך הפצע עוד קיים וממשלת ספרד הבינה זאת באיחור. עם זאת, עדיף מאוחר מאשר לעולם לא ולכן ההצעה מבורכת. האפשרות לקבלת דרכון ספרדי זמינה למי שמשפחתו עלתה ממדינות כמו מרוקו, תימן, בולגריה, תוניס, לוב, מצרים, איטליה ועוד. מדינות אלו קלטו המון יהודים במהלך המאה ה-15, כאשר יהודי ספרד גורשו בבושת פנים ובאלימות קיצונית ממדינתם.

 

יתרונות בולטים של דרכון ספרדי

הדרכון הספרדי הוא דרכון אירופאי לכל דבר. מי שיש ברשותו דרכון ספרדי יוכל להתגורר בספרד או בכל מדינה אחרת שחברה באיחוד האירופי. אין צורך לתאר את יתרונותיה של אירופה על פני ישראל, רבים היו שמחים להתגורר במדינות אלו ולהנות מן ההטבות והאפשרויות שהן מציעות לאזרחיהם. עוד מידע בנושא

הוצאת אזרחות ספרדית איננה נחשבת למסובכת במיוחד ולרוב התהליך אורך כשנה ולעיתים אך יוכל להתנהל מהר יותר אם עושים את זה נכון. במידה ואכן תקבלו אזרחות ספרדית תוכלו להנות מן הזכות ללימודים אקדמאיים מסובסדים באוניברסיטאות ובשאר המוסדות להשכלה גבוהה שיש בספרד או בכל מדינה אחרת שחברה באיחוד.

באמצעות דרכון אירופאי (ספרדי) תוכלו להיכנס לתחומיה של ארצות הברית מבלי שתצטרכו לעבור את כל הבדיקות והבלגן שעוברים ישראלים שיש ברשותם רק דרכון ישראלי. כך גם לגבי קנדה ואוסטרליה.

יתרון חשוב לא פחות זו העובדה כי מי שיש לו דרכון ספרדי לא חייב לוותר על הדרכון הישראלי שלו. האפשרות להחזיק בשתי אזרחויות ודרכונים היא מדהימה וכך יש לאדם את האפשרות איפה לחיות ומתי. במדינתו ישנן לא מעט בעיות, מרביתן ביטחוניות, לכן במידה ותצטרכו לעזוב את ישראל לתקופה – תמיד תוכלו למצוא את עצמכם במדינה מתקדמת ובטוחה יותר כמו ספרד.

יתרון נוסף מתייחס לעובדה כי באמצעות דרכון ספרדי ניתן לעבוד בספרד ובמדינות אחרות באירופה באופן חוקי. האפשרות להרוויח כסף גדול באירופה היא כנראה יותר אפשרית מאשר בישראל וצעירים רבים אחרי צבא אכן ממהרים לנסוע למדינות אלו ולעבוד בהן. עם זאת, רובם עושים זאת באופן לא חוקי ומסתכנים בגירוש ובקנסות גבוהים. אם יהיה לכם דרכון ספרדי, תוכלו לעבוד בספרד או בכל מדינה אחרת באירופה מבלי לחשוש או לעבור על החוק.

 

כמה עולה להוציא דרכון ספרדי ?

אכן מדובר בתהליך שמצריך השקעה כספית ולרוב מדובר בכמה מאות שקלים בלבד. אם תחליטו לשכור את שירותיו של עורך דין או חברה המתמחה בסיוע להוצאת דרכונים זרים ייתכן ותצטרכו לשלם יותר אך חשוב לקחת בחשבון כי כך גם תגדילו את הסיכויים לקבלת הדרכון.